60cm Canak icin yardim

My Satellite Setup
Mac OS X. Sky+
My Location
Brighton
Selam arkadaslar.

Ingiliterede Brighton, East Sussex tarafinda oturuyorum. Bizimkiler ziyarete gelince Turk televizyonu seyretmek istiyor (Ingilizce bilmiyorlar). Oturdugum yerde buyuk bir canak takma sansim yok. Su anda Sky+ 43cm canagim var. 60 cm Sky canagi taksam Turksat dan neler seyredebilirim ? Henuz hicbir sey satin almadim. Ne tavsiye edersiniz ?

Receiver ?
Canak ?
LNB ?

Cok tessekurler.

Cenk

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
Cenk,

Aramiza hos geldin. Ben bunu denemedim ama 60cm canakla tahmin ederim ki cok az birsey seyredebileceksin. En az 80cm canak lazim (boyle oldugu halde bazi kanallarda yine zorlanacaksin.

My Satellite Setup
1.1m Dish on Turksat, Triax 88 on Eutelsat 7A, Minidish pointing at Turksat
My Location
London, UK
theuser said:
Selam arkadaslar.

Ingiliterede Brighton, East Sussex tarafinda oturuyorum. Bizimkiler ziyarete gelince Turk televizyonu seyretmek istiyor (Ingilizce bilmiyorlar). Oturdugum yerde buyuk bir canak takma sansim yok. Su anda Sky+ 43cm canagim var. 60 cm Sky canagi taksam Turksat dan neler seyredebilirim ? Henuz hicbir sey satin almadim. Ne tavsiye edersiniz ?

Receiver ?
Canak ?
LNB ?

Cok tessekurler.

Cenk
Ben Londra'dan cekiyorum. Evde Sky Minidish'i (43cm) kurdum 85 falan kanal cekiyor. Turksat 2A uydusundaki butun West beam kanallarini cekiyor, yagmurda gidiyo bazilari ama genellikle yayini guzel tutuyor!

Turksat (2A)'da Ingiltereye vuran 2 tane beam var. Biri West beam digeri de S1. Show TV, NTV ve ATV'yi izlemek istiyorsan en az 60CM takman lazim ama yagmurda gider (spot beam normal beam'den yakla$ik iki kat daha zayif). Ikisini rahat gormek istiyorsan 1M tak ama 80'de idare eder yani.

Eger maksak oynamaksa, minidish'i dene. Suan ben kanallarin sinyallerini soyle aliyorum:

Signal Quality: (100)

Euro D Package: 100
Kibris Genc: 60
FoxTurk: 80
Samanyolu: 70
Kanal 7: 60
TV8: 80
TRT: 83
24: 80
TGRT EU: 60
Avrasya: 60
TV5: 60
Meltem: 70
SES: 60
Hilal: 60
Cay TV: 60
Dost: 60
SU TV: 55
Kanal Avrupa: 45
Samsun AKS: 60
Kanal B: 60
Karadeniz: 60
KON TV: 60
Turkvision: 60
DEM TV: 60
Tatlises: 60
Smart: 70
Halay: 45
Turksat Promo: 93
Turkmeneli: 60
Cem TV: 60
Digiturk: 70
Duzgun: 40
Dogu TV: 60

60 ve uzeri bir kalite yagmurda iyi dayanir, 70 kesin gitmez yani.

My Satellite Setup
Mac OS X. Sky+
My Location
Brighton
Godmaster,

60cm (Sky Zone 2 minidish) canagi bagladik. Astralari kolaylikla bulduk (19.2 ve 28.2) ama 42 Turksat yok ! 2 saat ugrastik. Arkadas da makina bile vardi. Birturli bulamadik. Su anda Astra 19.2 de biraktik, onumuzde agac falan yok. Yardimci olabilirmisin ?

My Satellite Setup
1.1m Dish on Turksat, Triax 88 on Eutelsat 7A, Minidish pointing at Turksat
My Location
London, UK
theuser said:
Godmaster,

60cm (Sky Zone 2 minidish) canagi bagladik. Astralari kolaylikla bulduk (19.2 ve 28.2) ama 42 Turksat yok ! 2 saat ugrastik. Arkadas da makina bile vardi. Birturli bulamadik. Su anda Astra 19.2 de biraktik, onumuzde agac falan yok. Yardimci olabilirmisin ?
Tuhaf. D-Smart 11804V frekansini receiverinize girin, hemen ardindan tarayin kolaylikla 40% cikar, 100%'e kadar gitmesi lazim ondan sonra farkli transponderlerden ayar yaparsiniz. Ben iki hafta once yine bir ince ayar yaptiktan sonra biraz daha arti$ gordum.

Ozellikle Turksat 3A'da olan tum kanallar 60% civarinda ve yagmurlu havada izlenebiliyor.

My Satellite Setup
turksat 3A
My Location
HERTFORDSHIRE
Türksat 3A uydusunu bulmaya calisiyorum . ayni evde hotbird hazirda var ona bakarak hafif sola ceviriyorum ve biraz agası egiyorum satellite finder kullanmama ragmen uyduyu bulamiyorum. Bana turksat in yerini tarif edebilecek birisi varsa cok memnun olacagim.

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
johnmcclane said:
Türksat 3A uydusunu bulmaya calisiyorum . ayni evde hotbird hazirda var ona bakarak hafif sola ceviriyorum ve biraz agası egiyorum satellite finder kullanmama ragmen uyduyu bulamiyorum. Bana turksat in yerini tarif edebilecek birisi varsa cok memnun olacagim.
johnmcclane, ayni soruyu iki yerde sormasan daha iyi olur. Diger yazdigim yere back ve biraz daha bilgi ver. Mesela, sistem motorlu mu, canak ne kadar buyu vs.