Avustralya ve Yeni Zelanda'daki Türk Vatandaşlarımıza

P

PowerVu

Regular Member
My Location
Zonguldak/Ereğli-TURKEY
Bizler Türksat 1 C Ve Eurasiasat üzerinden yayınları Lig TV (Digitürk'e ait kanal olduğu için) hariç hepsini bedava (Free) olarak izliyoruz.Optus uyduları üzerinden verilen Yayınların hepsi test amaçlı olarak bedava verilmiştir.Zaten bizim türk TV ler türk uyduları üzerinden yayınlarını zor yapıyor.Türksatların frekans kirasi malum çok fahiş.Türk yayınları avustralyadaki UB-SKY TV şirketi kendisi veriyor.Hem adamlar bu yayınları vermek için de türk tvlerine belli bir para ödüyorlar.Nasıl biz Digitürk üzerinden verilen yabancı yayınları izlemek için para veriyorak orada da öyle.Mesela TPS De France (Fransa kökenli bir digital platformdur) paketine yasal abone olmaya kalksak yıllık 1000 $ ödemek zorundayız.Ama bu platformun yayın yaptığı uydunun (hotbird) ayak izleri türkiye ye düşüyor.Zaten sistem public edilmiş.Türkiye de ki hemen hemen bütün cihazlarda olan emu yazılımı sayesinde bize de izleme şansı doğmakta.Eğer bu platform 2.nesil şifreleme sistemlerinden herhangi biri ile yayın yapsa bize de sadece boş ve karanlık bir görüntüye bakmak kalır.Geçenlerde küçük bir sistem değişikliği yaptı türkiye ayağa kalktı.Ama kısa zamanda tekrar çözüldü.Eğer bu fiyat yıllık ise (60 $ ) bence çok iyi.Ama aylık olsa biraz düşündürücü.Ama avustralyanın gsmh düzeyi belli bildiğim kadarı ile yıllık 28.000 dolar civarında olması lazım.Eee bu kadar gsmh geliri olan bir ülkede bence 60 $ çok fahiş bir değil.Hem siz gurbetteseniz.Türk TV lerini izlemeden olmaz.Hem bu paketin içerisinde Lig TV de var şu an türkiyede üyelik aylık 30 milyon TL.Bunu diğer kanalları da eklersek bence o kadar fahiş bir fiyat değil tabi seçim sizin.Bilginize...

C

Can Baykan

Member
Bir onceki postanda yasalllikdan bahsediyodun,simdi yazdigin postada da yasal abone olmadan izledigin tv den bahsediyosun.Buraya soru sormaya gelmistim ama sana laf anlatmaya calisiyorum.
Ben postamda lig tv den hic bahsetmedim.shov tv vs dedim.Lig tv nin ben de biliyorum parali oldugunu,izlemek de istemiyorum .Sadece free to air ler hakkinda konusmaya calistim ki senin pek anlican da yok ,anlasan bile soylediklerinle kendin bile celisiyosun.
O bahsettigin 60 $ da yillik degil aylik.Ve benim o parayi vermeye hic de niyetim yok.Orasi da beni ilgilendirir.Bu ubi nin sattigi kanallarin da turksat tan yayini Perth e kadar ulasiyo.Simdi Perth deki adam izliyoda yasal olmakdan cikmiyo,Ben Melbourne den izleyincemi yasallikdan cikacam.
Sen sakin baska kimseye akil verme hem kirici oluyosun hem de etrafa da zararin oluyo.

T

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
Can Baykan,

Eger seni iyi anladiysam UBI World TV on Optus B3 at 152.0°E paketindeki kanallari izlemek istiyorsun. Lyngsata'a gore bu kanallar sifreli degildir http://www.lyngsat.com/packages/ubioptusb3.html.

Yoksa benim anlamadig birsey mi var?

Tirosh.

P

PowerVu

Regular Member
My Location
Zonguldak/Ereğli-TURKEY
* Can Baykan

Ben sadece görüşümü bildirdim.Gerisi sana kalmış.Abone olursun veya olmazsın banane...
Başkasına akıl verme konusuna gelince sana laf düşmez.Ve istediğim yazıyı yazarım.Dahaniyane fikirlerine kalmadım.Hem ben kırıcı bir yazı felan da yazmadım...
Perthden turksatın yayınını izleyen adam var diyorsun.Gülerim...Yaw ufuk düzlemi denen bir şey var...Türksatın yayınları arap yarım adasından zor izleniyor.Avustralyadan mı izlenecek...

T

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
Arkadaslar, lutfen yazilariniza dikkat edin ve biri birinizi uzecek seyler yazmayin. Hepimiz burada biri birimize yardim etmek, ve birseyler paylasmak icin, bulunmuyormuyuz?

Tirosh.

P

PowerVu

Regular Member
My Location
Zonguldak/Ereğli-TURKEY
* tirosh

İlk önce senden sonra diğer arkadaşlardan Özür dileyerek başalamak istiyorum.Kimlerin ortamı gerdiği belli...Doğru burası bir forum sitesi ben bilgilerimi ve bilgilerinizi sizinle paylaşmak için buradayım.Yardım etmek istedim ama yanlış anlaşılmış...Neyse olur böyle şeyler biz neler gördük...İyi Çalışmalar....

A

avarol

Member
My Satellite Setup
AMD 4 GHZ
My Location
TURKEY
Buyur burdan yak, Sadece Lig TV değil 60 Kanal Canlı
CANLI İZLENEBİLEN TELEVİZYONLAR

LİG TV (İSTANBUL)
SHOW TV (İSTANBUL)
KANAL D (İSTANBUL)
ATV (İSTANBUL)
SAMANYOLU TV (İSTANBUL)
TRT 1 (ANKARA)
KANAL 7 (İSTANBUL)
SKY TURK (İSTANBUL)
DÜĞÜN TV (KÖLN)
TGRT (İSTANBUL)
DREAM TV (İSTANBUL)
TV 8 (İSTANBUL)
NUMBER 1 TV (İSTANBUL)
TGRT HABER (İSTANBUL)
KARADENİZ TV (İSTANBUL)
YERLİ KLİP TV (İSTANBUL)
ÇAY TV (RİZE)
ŞAHİN (İSTANBUL)
KLAS TV (SAMSUN)
ADIM TV (İSTANBUL)
YABANCI KLİP TV (İSTANBUL)
EDİRNE TV (EDİRNE)
KANAL 5 (GAZİANTEP)
HABERCİ TV (İSTANBUL)
KANAL E (ELAZIĞ)
TRT INT (ANKARA)
TRT 2 (ANKARA)
DOST TV (ANKARA)
RADYOTÜRK WEBCAM (BURSA)
HABER 24 (İSTANBUL)
DESTAN TV (KÜTAHYA)
KANAL 7 INT (FRANKFURT)
WTC TÜRKİYE (ANKARA)
İLETİŞİM TV (İSTANBUL)
DOĞU TV (ERZURUM)
TGRT EU (FRANKFURT)
KAÇKAR TV (RİZE)
VAN TV (VAN)
KARESİ TV (BALIKESİR)
ŞANLIURFA TV (SANLIURFA)
SİPAS TV (SİVAS)
KGRT (KARAMAN)
GELİŞİM TV (RİZE)
BİLİM KÜLTÜR TV (ISPARTA)
OLAY TV (GAZİANTEP)
KON TV (KONYA)
ODTÜ TV (ANKARA)
DAÜ TV (GAZİMAĞUSA)
KANAL 23 (ELAZIĞ)
NET1 TV (ANKARA)
BİRLİK TV (KÜTAHYA)
SRT (SAKARYA)
TRT 4 (ANKARA)
TEKNOLOJİ KANALI (İSTANBUL)
GENÇ FM WEBCAM (TEKİRDAĞ)
RADYO DIGITAL WEBCAM (İZMİR)
RADYO ŞİLEM WEBCAM (İSTANBUL)
RADYO LARENDE WEBCAM (KARAMAN)

_http://www.tvizle.net
_http://www.tvizle.net/webmaster.asp

mevlut09

mevlut09

Member
sizler nelerden bahsediyosunuz ya ben bişey anlamadım ayrıca bizde burda digitürk serwisiyiz..yazdıklarınız bana çok saçma geldi..