Genel Yardım

D

dewo

Member
My Satellite Setup
Satellite Lover
Arkadaşlar Merhaba,
Ben Sat konusunda yeni olduğum için bir takım bilgileri tam olarak edinemedim, imkan olarak bayağı bir imkana sahibim. Mesela Telkom uydu alıcım, 2 çanak 90 lık
, laptop bilgisayarım, Sony mini DV, internet bağlantım ve Matrix modülüm şu an mevcut.
İstediğim yardıma gelince; yeni olduğumu söylemiştim, genel bilgileri nereden bulabilirim? Örneğim EMU nedir nasıl yüklenir? Matrix modül yüklemeleri, mevcut ekipmanımla yapabilirmiyim? Matrix ile çözebileceğim TV kanalları, 90 lık çanakla hotbird dışında sat ları izleyebilirmiyim? izlersem avantaj dezavantaj, matrix modül özellikleri vb...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

T

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
dewo said:
Arkadaşlar Merhaba,
Ben Sat konusunda yeni olduğum için bir takım bilgileri tam olarak edinemedim, imkan olarak bayağı bir imkana sahibim. Mesela Telkom uydu alıcım, 2 çanak 90 lık
, laptop bilgisayarım, Sony mini DV, internet bağlantım ve Matrix modülüm şu an mevcut.
İstediğim yardıma gelince; yeni olduğumu söylemiştim, genel bilgileri nereden bulabilirim? Örneğim EMU nedir nasıl yüklenir? Matrix modül yüklemeleri, mevcut ekipmanımla yapabilirmiyim? Matrix ile çözebileceğim TV kanalları, 90 lık çanakla hotbird dışında sat ları izleyebilirmiyim? izlersem avantaj dezavantaj, matrix modül özellikleri vb...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...
Dewo arkadasim, oncelikele hos geldin. Umarim zamanla bu sorularinin cevabini arkadaslardan alacaksin

Baslangic olarak ben birazina cevap vereyim.

1. genel bilgileri nereden bulabilirim
Benim bildigim en iyi sitelerden birisi http://www.duwgati.com/tr/index.htm

2. Matrix modül yüklemeleri, mevcut ekipmanimla yapabilirmiyim?
Evet, bunu laptopla yapmak mumkun. Ancak bunun Turkce tercumeli bilgisini
ben bilmiyorum. Bilen varsa yazsin. Eger daha kolay bir sekilde yapmak
istiyorum dersen o zaman CAS Interface almalisin.

3. Matrix ile çözebilecegim TV kanallari
Hemen hemen piyasadaki cozulmus olan cogu kanallar. Hangi kanallari izlemek
istedigin yazarsan daha genis bilgi verilebilir.

4. 90 lik çanakla hotbird disinda sat lari izleyebilirmiyim?
Bulundugun yer neresi? Onu yazarsan arkadaslar yardimci olabilir.

Tirosh.

D

dewo

Member
My Satellite Setup
Satellite Lover
Verdiğiniz cevaplar için öncelikle teşekkür ediyorum, vermiş olduğunuz site sade fakat çok aydınlatıcı bir site..teşekkürler
Evet bulunduğum yer antalya, lap top ile yükleme yapmak (daha bilmiyorum ama) istiyorum.

E

emucu

Regular Member
My Satellite Setup
emucu
dewo said:
Verdiğiniz cevaplar için öncelikle teşekkür ediyorum, vermiş olduğunuz site sade fakat çok aydınlatıcı bir site..teşekkürler
Evet bulunduğum yer antalya, lap top ile yükleme yapmak (daha bilmiyorum ama) istiyorum.
her cihazın farklı yükleme şekli vardır.

sen sordukca cevap alırsın ;)

örneğin hangi cihaza yükleme yapacaksın başlayalım :)

T

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
dewo said:
dewo, Matrix modül yüklemele bilgileri burdadir http://www.satellites.co.uk/php-bin/forum/showthread.php?t=9384 ama daha once yazdigim gibi ingilizcedir.

Tirosh.

T

tuncogel

Member
My Satellite Setup
computer
Türkiyede kapasama alanına giren sifreli yayınların durumunun takip edebilecegim bir tartisma formunu bilen varmi?

Ben izmirde oturuyorum,2 metrelik bir canagim var,bazi hollanda yayinlarini aksamlari alamiyorum,sky italia paketindeki bazi yayinlarida ancak aksamlari alabiliyorum,bu nebicim bir istir anlamadim.

B

bulent2210

Member
My Satellite Setup
illusion sat conax 3c
Merhaba arkadaslar,Benim adim Bulent....Ben satelite konusunda cok yeni im,.....bir ay once IILLUSION SAT diye bir alici aldim(ayriyetten de Conax C3 yaziyor uzerinde) fakat kart kullanmiyorum.....(canak hotbird'te dir)Ben londrada oturuyorum ve ana sebeb futbol maclari ile TPS,teki filmleri seyretmek fakat bir haftadan beri Tps'ler ile multivision chanels calismiyorlar......(fookfiles.com'dan Softcam&MR keys den codlari aldim fakat hala bir degisiklik yok)
Eger yardim edebilecek biri varsa cok memnun olurum...benim e-mail: bdd_consultants@yahoo.co.uk

D

dewo

Member
My Satellite Setup
Satellite Lover
Tekrar Selam,
Yüklemeyi yapmak istediğim alet vestelin üretmiş olduğu telkom marka bir cihaz, şimdi elimde laptop,ara kablo (ayrıyeten laptopun üzerinde matriz modülün sığabileceği bir yuva da mevcut), matriz modül var. Şu anda uydu sistemleri satan bir yerden almış olduğum matriz modül sadece AB sat ı açabiliror, önceden polsatıda açıyordu. Bende her şifre yükletmede 10-15 milyon vermek taraftarı değilim. Çünki zannedersem (tam bilmiyorum ama) çok kolay bir işlemi olması lazım! ? :) (aslında kafam pek basmıyor her ne kadar PC işleriyle uğraşsamda...
Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
Dewo

T

tvm45

Regular Member
My Satellite Setup
150cm MEGA dish
next2000plus
topfield 5000
cas2
ınfinity
slm modülüde güncelleyebilirsin.cihazada yazılım yükleyebilirsin.ama uyumlu model ise 5518 çipsetli ise olabilir.ama modül güncellemen daha mantıklı formdan yeni çıkan modül versiyonlarını funkart,matrixloader veya cas ile yüklersin...

T

Theone63

Member
My Satellite Setup
NV 8050
My Location
Amsterdam
Selam ,

Ben daha bu gün bir yeni Receiver aldim Next Version 8050 ve onun icin Software varmis ve bunu nerde nasil bulacami daha bilmiyorum.Insallah bunu bilen cikar ve bana yardimci olur.Zamaniniz icin cok sagol
email:Theone63@hotmail.de