Turkce Bolumu

Status
Not open for further replies.

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
Evet arkadaslar Turkce bolumune hos geldiniz.

hoşbulduk. bu bölümde amaç nedir? ingilizcesi yetersiz arkadaşlara bu bölümden yardımcı olmak amacıyla mı açıldı? yada farklı bir amaçmı var biraz açıklama olsa başlangıçta iyi olacak.
fırsattan istifade elimdeki mr modül versiyonunu 2.11 yaptım hispasat polsat auto olurmu diye ama hiçbir işe yaramadı şu an çalısan auto versiyon varmı? fun 4-5 ile yükleme yapılabilen. teşekkürler kolay gelsin.

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
melohoca said:
hoşbulduk. bu bölümde amaç nedir? ingilizcesi yetersiz arkadaşlara bu bölümden yardımcı olmak amacıyla mı açıldı? yada farklı bir amaçmı var biraz açıklama olsa başlangıçta iyi olacak.
fırsattan istifade elimdeki mr modül versiyonunu 2.11 yaptım hispasat polsat auto olurmu diye ama hiçbir işe yaramadı şu an çalısan auto versiyon varmı? fun 4-5 ile yükleme yapılabilen. teşekkürler kolay gelsin.
Merhaba melohoca. Evet, bu bolumun amaci Ingilizcesi yetersiz ve Turkcesi daha kuvvetli olan arkadaslarimiza yardimci olabilmek icin acildi. Bende elimden geldigi kadar yardimci olmaya calisacayim.

Senin soruna gelince benim bildigim kadariyla su an auto calisan versiyon yoktur. Ama bunu daha genis arastirip yine yazarim.

Tirosh.

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
sas24 said:
sas24 sayfanın hayırlı olmasını diler.sayfada sizlerleyim.

sas24@haberturk.com.
@Sagol sas24.

@melohoca - daha once yazdigim gibi MR'in Hispasat'tta auto update yapan versiyonu su an yoktur.

Tirosh.

selam arkadaslar ben İST-TÜRKİYE Den forma üye oldum coship marka cihazın son yazılımını siteden alamadım yardımcı olursanız sevinirim.

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
tttalip said:
selam arkadaslar ben İST-TÜRKİYE Den forma üye oldum coship marka cihazın son yazılımını siteden alamadım yardımcı olursanız sevinirim.
tttalip, foruma hos geldin. Kendi sitesinde yeni yazilim oldugunu yaziyormu? Hangi model oldugunu yazarmisin. Bu cihazi kullanan diger arkadaslar yardimci olabilirmi acaba?

Tirosh.

Selam arkadaslar,

Bu bolumu actiginiz icin tesekkurler oncelikle.

Benim problemim Hotbird te bulunan MTV paketlerini seyredemiyor olmam.

Turkiye den bu paketi seyredebilmem icin neler gerekli oldugu.

Tesekkurler

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
uplifter said:
Selam arkadaslar,

Bu bolumu actiginiz icin tesekkurler oncelikle.

Benim problemim Hotbird te bulunan MTV paketlerini seyredemiyor olmam.

Turkiye den bu paketi seyredebilmem icin neler gerekli oldugu.

Tesekkurler
uplifter arkadasim hos geldin. Bu bolumu ve diger international bolumleri fikir edip acan arkadasimiz Rolfw'dur.

MTV'lere gelince. Benim bildigim kadariyla MTV'ler diger paket sistemleriyle aciliyor. Mesela TPS paket sisteminde bulunan MTV fransa vardir. Bunu acamilmek icin bir modul gerekiyor (mesela Matrix Reloaded veya Magic) ve bir kart (mesela Titanium). Karta'da WhoLetTheDogsOut2.4 yuklemek gerekiyor.

Tirosh.

matrix reload modüllere cas-2 ile Mrv-2.13(bin) dosyasını yükleyiniz.hispasat ve polsatı auto açıyor.diğer şifreli kanallarıda açıyor(mültiler ve tps'ler hariç.edit key'e girip provider-0025 absat keylerini güncellerseniz absat-xxl'leri de seyredersiniz.

selam yardım plss..
sunny 7101 dci var 2mb emu içindeki irdeto via, seca, nagra yı nasıl güncelleriz

ırdeto 2 via 2 gibi hmmm.

PowerVu

Regular Member
My Location
Zonguldak/Ereğli-TURKEY
İlk önce böyle bir bölümün açılması çok güzel olmuş.Emeği geçen arkadaşlara teşekkürler...

*melihozman

Arkadaşım www.rdi-sat.com adresinden keyleri bulabilirsin....

My Location
IZMIR / TURKEY NEXT PROFOSORU
satellites.co.uk formunda turkce bölum acmasına vesıle olan arkadaşlara teşekkurler edrım.
Bende burda sizlere yardımcı olmaya varım NEXT & KAON & SUNNY ve dıger cıhazlarda

Formdakı herkeze

Calişmalarinda başarilar dilerim

Saygı ve sevgılerımle

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
Yardim teklifi eden tum arkadaslara tesekkur ederim.

PowerVu

Regular Member
My Location
Zonguldak/Ereğli-TURKEY
Can Baykan said:
next te-5000 fta/ci dekoderimle optus b3 152 E http://www.lyngsat.com/optusb3.html deki birkac turkce tv yi izlemek istiyorum.TV ler ozel bir sirket tarafindan kodlanarak veriliyo.irdeto 1+2 kart mi almaliyim?.Bu tv leri ucretsiz izleme sansim nedir?
Arkadaşım dediğin kanallar uydudan yayınları ilk verildiği zaman şifresiz iletiliyordu.Yani bir nevi promosyon amaçlı bedava yayın verdiler.Şu an ise şifreli olarak iletiliyor.Yayınlar irdeto 2 türünde şifreli.İrdeto 2 şifreleme sistemi şu an public (açık) değil.İllegal yöntemlerle izlenemiyor.Yapman gereken tek şey.Uydudan yayınları veren şirket ile görüşüp legal abone olman.Yani Yasal abonelik.Bilgine...

Bu optusb3 deki kanallari siz turksattan paraylami izliyosunuz?yani kanald,show tv vs .
bu tv ler free to air degilmi ?Ben burdan turksat c1 i gorebilsem sirketin yasalliginin ne anlami kalir ki .Zaten boyle bir sirket olmaz.Adamlar bu yayinlari goren diger bir uydunun da frekansini kapatmislar.(telstar10)http://www.lyngsat.com/freetv/Turkey.html
Ben bir turkvatandasi olarak,ve bu yayinlarin da free to air oldugunu bildigim icin ,bu yayinlarin firsatci firmalar tarafindan ,turk halkina fais fiyatlarla (ayda 60dolar) izlettirilmesine de vicdanim elvermiyo.
yine de sana tesekkur ederim.

tirosh

Regular Member
My Satellite Setup
Echostar AD3600IPVA
Channel Master 1.2M
VxMulti, MM1.04
My Location
Essex
Arkadaslar, bu thread gorevini yapti ve kapatiyorum. Yeni mevzular teker teker yeni olarak acilirsa daha iyi olur diye dusunuyorum.

Status
Not open for further replies.